Bojíš se, že přes léto vypadneš z formy?

Všichni, kteří bojujete se svojí hmotností se často bojíte léta, protože máte pocit, že vám to rozhodí nastavený režim. Jak co se týče výživy (grilovačky, zahrádky, pivíčka, vínečka a další radovánky), tak tréninku (nemám vybavení, fitko, trenéra po ruce). 

Všechno to pak může končit jedním velkým fiaskem, protože si vždycky najdeš důvod proč to nedělat. V tom horším případě. V tom lepším si skutečně nebudeš vědět rady. Často přichází beznaděj a pocit viny.

A nebudu daleko od pravdy, když si tipnu ,že tenhle scénář budeš zažívat každý rok. Po prázdninách si stoupneš na váhu a zjistíš, že si fakt nějaký to kilo nabral(a) a musíš to pracně všechno zase shazovat. Tohle kolečko pak nikdy nekončí. Zima a léto budou období, kdy budeš nabírat. A jaro a podzim budou ve znamení odhodlání a snahy zachránit to, co si napáchal(a).

Ledaže máš všechny potřebné nástroje ke zvládání těchto období. V případě výživy jsou to nástroje, díky kterým dokážeš hubnout, aniž by ses musel(a) zcela vzdát orosenýho pivka, nebo sklenky vína v horkých letních dnech. Případně se najíst bez výčitek téměř v jakékoliv restauraci, nebo bistru.

V případě tréninku je to trénink se svým vlastním tělem. Naučit se základní nastavení lopatek, trupu a kyčlí, aby ses nezranil(a). Naučit se správně dýchat. Mít v arzenálu všechny základní cviky a znát jejich nespočetné varianty, aby trénink nikdy nenudil. Na videu můžeš vidět, jak jsem si o víkendu s rodinou dokázal perfektně zatrénovat. Ani jeden cvik nebyl úplně stejný a dokázali jsme cvičit přes hodinu čistého času.

Pokud máš v ruce sadu těchto nástrojů. Už nikdy se nedostaneš do podobný smyčky nabírání a hubnutí.

Mrkni se do sekcí trénink a výživa a pokud ti to bude dávat smysl, určitě se mi ozvi do kontaktního formuláře na stránkách.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.