Jak začít jíst zdravě, zhubnout a zároveň ušetřit.

Často slýchám, že zdravé jídlo a životní styl něco stojí. Ale je tomu opravdu tak? Přináším ti krátký návod na to, jak žít zdravě a dokonce ušetřit.

Nejdřív si odpověz na tyto otázky:

1. Kouříš? Kolik stojí tvoje krabička cigaret a kolik jich za měsíc vykouříš?
2. Piješ alkohol? Kolik za něj měsíčně utratíš?
3. Ujíždíš si na fastfoodech a stravuješ se jen v restauracích? Kolik za ně měsíčně utratíš?
4. Ujíždíš na sladkostech, nebo uzeninách? Kolik za ně měsíčně utratíš?
5. Hraješ hazardní hry? Kolik zahučíš v nich?
6. Jsi často nemocný(á) a musíš utrácet za léky? Na kolik tě to měsíčně vyjde?

Zkus to sečíst.

A teď ti položím opravdu důležitou otázku.

Který z těch šesti bodů děláš proto, že máš v životě moc stresu, nejsi šťastnej(ná) a nebo se zanedbáváš?

Asi chápěš, kam tím mířim. Máš představu, že když změníš životní styl, tak budeš muset investovat něco navíc k tomu, co právě teď děláš. Pravda je ale taková, že jakmile začneš žít jinak, pak tyhle věci přestaneš potřebovat.

A paradoxně ty věci, který jsou zdravý tě pak vyjdou levněji, než ty, kterýma si pomáháš z únavy, depresí a nasranosti. S tím rozdílem, že ti bude fakt dobře a konečně se dodstaneš z bludnýho kruku, kterej nikam nevede. Budeš stále lepší.

Promluvil sem ti do duše? Fajn, mám radost. Udělej dnes jednu věc, kterou uděláš první krok ke změně (běž domů pěšky, kup si nějaký ovoce, nebo zeleninu abys nemusel do fastfoodu. Zkus su připravit jídlo doma.. cokoliv.) Pusť se do toho!

Pokud bys nevěděl(a) kde začít s pohybem, výživou a jak nastartovat pozitivní myšlení, jsem tady pro tebe. Jen mi o sobě dej vědět v kontaktním formuláři níže.

A pokud jsi chlap a chceš do toho jít na plno s dalšíma pěti chlapama, který budou mít stejný cíle jako ty, můžeš se přihlásit na www.mansformation.cz a možná tě vyberu do podzimního kola.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.