Je tuk větší, než sval?

Je tuk větší, než sval? Je to mýtus!

Jak vypadá kilo svalu a kilo tuků? Na většině obrázku, které kolují internetem můžete vidět někdy až enormní rozdíly v objemu jednoho kila tuku (asi podle toho, jak autorům ujela ruka ve photoshopu) oproti jednomu kilu svalů. Je ale tuk opravdu v porovnání se svalem tak objemný?

KDEPAK! JE TO JEDEN VELKÝ MÝTUS!

Hustota lidského svalu je 1,06 kg/l a tuk je těsně v závěsu na hodnotě 0,92 kg/l.

Jinými slovy – TUK JE JEN O 15% OBJEMNĚJŠÍ, NEŽ SVAL!

Jak to celé vzniklo? Pravděpodobně si nějaká společnost potřebovala udělat promo a chtěla zdůraznit, jak je moc důležité dostat se do formy. Tento obrázek pak létal intertnetem tak dlouho, dokud se z toho nestal FAKT!

A takto vzniká většina výživových mýtů, kterým pak miliony lidí věří a slepě je následuje. Ani nechci mluvit o tom, že některé TRIKY pak lidé aplikují proti své vůli a chutím ve víře, že když budou dostatečně TRPĚT, tak jim to pomůže.

Pomozte sdílet tento příspěvek a zkuste tento mýtus vymítit jednou pro vždy!

A pokud byste se chtěli zbavit veškerých mýtů a svoje výživové návyky postavit na pevných základech, můžete se přihlásit do mého výživového koučinku. Pro více inforomací mě můžete kontaktovat skrze kontaktní formulář a mimo jiné si také stáhnout zdarma můj ebook „Zhubni bez mýtů“ na hlavní stránce.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.