Moje cesta bojovníka a systém mindsetového koučinku.

Moje historie

Pokud mě sleduješ možná jsi postřehl, že jsem před nějakou dobou prodělal Guillain Barre syndrom. Je to autoimunitní reakce, kdy tělo napadne vlastní nervový systém a pomalu z tebe dělá invalidu. V nejhroších případech to končí smrtí, v těch lepších tvrvalým ochrnutím různých částí těla a v těch nejlepších se z toho vyhrabeš během pár měsíců bez dalších následků.

Já děkuju, že sem měl to štěstí a byl ten, kterej to zvládl bez následků. Proč o tom ale píšu. Moje tělo bylo z hlediska tréninku a stravy v té době v top formě. Myslel sem si, že když ho budu trénovat a vyživovat, pak všechno ostatní zvládnu. A ono houby. Tvrdě sem narazil a tělo mi to dalo sežrat. 

Negativní myšlenky, domněnky, strach, stres a neustálý napětí.  Od momentu, kdy jsem se ráno probudil a vjel do mě nůž úzkosti, až do chvíle, kdy jsem si šel lehnout a musel používat sedativa, abych dokázal v klidu usnout. Tohle byl můj běžnej den.

Guillain Barre byl pro mě vyrovným signálem, že tohle není cesta, kterou bych měl jít. Ba naopak, dost pravděpodobně je to něco, co mě dost možná brzy zabije. 

A tak jsme hledal cesty, jak se z toho dostat. Jak se manžel, táta a podnikatel může postavit na vlastní nohy a začne konečně bejt chlap! 

 

Cesta bojovníka

Moje cesta mě nepřímo navedla na systém Garret J. Whitea, který tento systém vytvořil nejdříve pro sebe (protože si taky procházel solidním bahnem) a ten následně pak začal učit ostatní. Pokud by vás to zajímalo. Tady je odkaz: http://wakeupwarriormovie.com .

Je to životní styl založený na 4 oblastech, které se navzájem proplétají a podporují. Je to tělo, hlava (mindset), vztahy a práce. V každé oblasti jsou nástroje, díky kterým získáte palivo pro tělo, jako nástroj pro práci a rodinu. Čistou hlavu a soustředění pro správná rozhodnutí. Vztahy, které jsou základním kamenem a podporou všech ostatních oblastí. A neustálý rozvoj v práci pro seberealizaci a spokojenost. Všechno musí být v rovnováze a nic by nemělo vyčnívat nad ostatní oblasti. Tomu se říká Have it all lifestyle (mít všechno).

Skrývají se pod tím také další nástroje pro organizaci tvého času, plánování, sledávní myšlenkových pochodů (viz obrázek ke článku. Sem zapisuju moje zjištění a objevy) atd. Je toho mnohem víc. Systém je celý postavený na jednoduchosti. Často si lidé myslí, že něco tak jednoduchého nemůže ani fungovat. Ale funguje. Na první pohled je vše sice jednoduché, ale dělat to každý den a opravdu začít jednoduché není. 

 

Můžeš tomu věřit?

Může to třeba vypadat jako nějaká nafouknutá bublina. Může to někomu připadat dokonce jako nějaká sekta. Můžete si říct, že je to kravina a pračka peněz. Je mi to ale ve skutečnosti úplně jedno. Protože mi to otočilo život o 180 stupňů. Dokážu bejt v klidu, poznávám sebe sama, pracuju na sobě. Dokážu se soustředit a dělát přesná rozhodnutí. Dokázal sem sebrat odvahu a spustil projekt mansformation.cz , kde se klukům Warriors way (cestu bojovníka) mimo jiné taky snažím předat. A v neposlední řadě jsem začal tenhle systém předávat ostatním lidem, kteří o to mají zájem. Nejsem žádnej samozvanej guru, kterej všechno ví a má na všechno odpověď. Pořád mě dokážou věci a situace rozhodit. Ale už vím jak je začít žešit, jsem v tom pořád lepší a to nejdůležitější, je mi konečně líp!

Co se naučím, to žiju. A co mi funguje, předávám dál. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.