Návrat z dovolený a kila navíc. Co s tím?

Vrátil sem se z dovolený v Polsku, kde jsem byl navštívit moji rodinu a jelikož jsou poláci přeborníci v pojídání pyrohů, dortíků, koláčů a dalšího pečiva, nemohl sem si tohle všechno nechat ujít. Snažil jsem se sice jíst přiměřené porce, ale i tak jsem se po týdenní konzumaci cejtil dost nepříjemně. Asi znáš ten pocit, když tě nepříjemně tlačí v břiše a cejtíš se o 10 kilo těžší. Kdy se pak ještě pro jistotu zkontroluješ v zrcadle a vidíš jak to na tobě všechno kyne. A nakonec si řekneš “Sem ten největší vorvaň v tomhle hotelu!” 

Pocity vs. fakta

Tak přesně takhle jsem se cejtil. A napíšu to znova. Cejtil! Byl to pocit. Nicméně tenhle pocit mě doháněl k výčitkám, sebekritice a sebemrskačství. V téhle situaci si většinou řekneš buď za A: “Kašlu na to a když už, tak se najim pořádně, protože to stejně nemá cenu” a nebo za B: “Sem nula, která se nedokáže udržet na uzdě a všechny pracně shozený kila jsou pryč”. Ať se vidíš v první, nebo druhý variantě, obojí je pro tebe smrtící myšlenka, která povede k negativním pocitům a následně i činům. Nemyslím tím, že byses měl(a) hned věšet, ale povede to k dalším špatným rozhodnutím ve tvém stravovacím režimu. 

Abych se ale vrátil zpět k příběhu. Po návratu do čech na mě čekala moje milovaná váha na který se každý den vážím. Měl jsem obavy, že tam bude tak 5kg nahoře a budu to muset zase shazovat. Jelikož ještě něž jsem odjel jsem si dal závazek zhubnout 4 kila, což se mi mimochodem povedlo. A jakej byl výsledek? Jeden kilogram. Cože? Řešil jsem tohle všechno kvůli jednomu kilu?

Jaký z toho plyne ponaučení pro tebe? Nikdy neveř svým pocitům a následně emocím, který si vytváříš na základě příběhu v tvojí hlavě. Pokud se přistihneš při podobných temných myšlenkách týkající se tvého těla, vždy co nejdříve hledej fakta. Kolik jsi reálně přibral(a)? Kolik máš v pase? Jaká jsou čísla? Samozřejmě proto, abys měl(a) srovnání, musíš mít nějaká měření z minulosti. Ideálně před dovolenou. Proto si každý den stoupám na váhu a jednou za čas se  měřím. Abych měl data. A ty pak mohli vytvářet moje fakta o který se můžu opřít. 

A stejně tak postupuji se svými klienty v mém výživovým koučinku/mentoringu do kterého se můžeš kdykoliv a kdekoliv přihlásit zde.

Pokud myslíš, že by můj příspěvek mohl zklidnit horkou hlavu některých z tvých přátel, kteří se zrovna vrátili z dovolené, pomož jim tím, že budeš tento příspěvek sdílet.

Taky neváhej a sleduj moje pravidelné příspěvky na facebooku a instagramu.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.