10 000 hodin, aby ses stal mistrem!

Proto, aby ses stal mistrem musíš údajně odtrénovat 10 000 hodin.

Já byl dneska cvičit s… no někdo, jako synovec z pátýho kolene. Jmenuje se Vašek. Je mu 14 a já před dvaceti lety v jeho věku začínal cvičit.

Věnoval jsem mu svůj čas a on mi za to věnoval důvod k zamyšlení. Během tréninku se mě třeba zeptal kolikrát jsem byl za život cvičit. Nad tímhle jsem vážně nikdy nepřemýšlel. A protože je skvělej na matiku, tak vypočítal, že za sebou mám přibližně 5000 hodin tréninkových jednotek.

V tu chvíli jsem si vzpomněl na trvzení, že proto, aby ses stal mistrem v tom, co děláš, musíš mít odtrénováno alespoň 10 000 hodin. Takže pokud to půjde stále tímto tempem, mohl bych bejt ve svých 54 letech mistrem.

Chápeš to? 20 let tréninku a vzdělávání. A pořád to není všechno. Pomáhám lidem. Vím, jak na to, ale stále mě kupředu žene pocit dalšího poznání a stále zjištuju, že nevím všechno. A možná taky nikdy nebudu.

Proto mě často dokáže zarazit troufalost a sebevědomí lidí, kteří se něčemu věnují pár let a dokáží trvdit, že jsou největší profíci ve svém oboru…

Po tréninku jsme si ještě povídali a řekl mi, že netušil, kolik toho musí vědět proto, aby udělal jakýkoliv cvik správně. Myslel si najivně, že jenom přijde a bude zvedat činky. A ono to tak není. Ostatně jako většina věcí v životě, který začneš dělat.

Řikal sem si, jaký by to bylo, kdybych měl u sebe člověka, jako jsem teď já. Tehdy, když mi bylo 14. Kde bych mohl být dneska. Jak bych se dokázal raketově zlepšit během několika málo měsíců. Kolika zraněním bych se dokázal vyhnout. Kde by byla moje výkonnost a znalosti. Bohužel u mě v tý době nikdo nestál. Jen jsem v tom plaval. Jak v tréninku, tak v jídle. Všechno byl pokus a omyl. Všechno sem si musel nastudovat, pocohpit a ztratil jsem taky spousty času čtením absolutních nesmyslů, kterým jsem věřil, že jsou pravda.

Zkus se teď zamyslet, kde jsi ty! Jsi taky na začátku? Taky ve všem tápeš? Taky nechceš ztrácet tvůj drahocenný čas? Nevíš, jak se stravovat a jak se začít hejbat? Pak se tu rozhlídni a ozvi se mi do zprávy. Nebolí to a nic tě to nebude stát.

CHCEŠ DALŠÍ SUPER TIPY, KTERÉ NA BLOGU NENAJDEŠ?

REZERVUJ SI KONZULTACI ZDARMA