Falešné holky z Instagramu

Instagramové profily plné silikonových poprsí, plochých bříšek a kulatých zadků.
 
Taky to znáš? Tenhle článek je věnovaný všem holkám, které si vyčítají, že nejsou jako holky z instagramu a všem, kteří si myslí, že když se jednou málem vyhladověli k smrti, tak mají pocit, že můžou ostatním radit ve výživě.
 
Možná ti můj článek přijde jako “hate” a že jim závidím. A máš vlastně pravdu. Závidim jim ten zadek a popsí, který bych taky klidně vystrčil, abych přilákal pohledy milionů lidí proto, abych jim ukázal realitu, správnou cestu a nikoliv fake fotky, šťastnej život 24/7 a iluzi.
 
Pokud se podívám na nejvyšší žebříčky sledovanosti profilů na instagramu ze světa fitness, pak vždycky vedou holky, které mají z 90% profil plné prsou a zadků.
 
Nemám s tím žádný problém, ba naopak. Mám ale problém když tyhle holky nastavují výživové trendy a 70x filtrované fotografie zkreslují reálný pohled na ženské tělo.
 
Tyhle holky jsou vzorem pro miliony dalších holek, které by chtěli vypadat stejně jako ony a udělali by pro to cokoliv. Ty pak zničené končí u mě.
 
Holkám často vysvětluji, že je úplně normální, že nemají pokaždý skvělý den. Že se jim 100x stane, že zakopnou a že nemusí bejt dokonalý. A ukazuju, co mají dělat proto, aby si mohly života a jídla úžívat bez výčitek a současně mít super výsledky.
 
Jak jsem psal už na začátku. Neměl bych s vystrčenými zadky problém, kdyby ukázaly celou pravdu. Tozn. se vším, co za tím stojí.
 
Tady je několik kostlivců, které si holky z instagramu schovávají ve skříních.
 

Genetika těhle holek je prostě jiná

Je to strašně nespravedlivý. Já vim. Někdo dostane lepší výbavu a někdo zase horší. Někdo má 10% podkožního tuku a není žádný problém tuto formu dlouhodobě udržet a někdo při tomto procentu tuku umírá a šíří kolem sebe zlýčko a nepohůdku. Nicméně holek, které to mají “zadarmo” moc není. Tipnul bych 1% populace. Takže můžete být v klidu.
 

A co když tu genetiku nemají?

Pak jsou to elitní vojáci. Tvrdý trénink a boj s hladem je jejich život. A za to musim opravdu složit poklonu. Musí mít obrovskou disciplínu. Pokud genetika nestojí na jejich straně, pak musí trénovat x hodin týdně a udržovat svoje tělo ve velmi „vyhladovělém“ stavu. Nedá se to spojovat se zdravým životním stylem. Díky tomu často už několik let neznají slovo menstruace a nejsou v podstatě schopné počít potomka. Je třeba si znovu uvědomit, že jsou to holky s buldočím charakterem. Opět velmi malé procento populace tohle zvládne.
 

Všechno má svoji cenu

Pokud tohle všechno chtějí podstoupit, pak moc dobře vědí, proč to dělají. To je další bod, díky kterému se s nimi nemůžeš porovnávat. Většinou je to byznys. Je to prostě jejich práce. Vášeň vybojovat nejlepší místo na soutěži a na tom vybudovat svoji kariéru. Tohle je obrovský motivační prvek. Kdežto obyčejná holka chce prostě jen vypadat hezky v zrcadle. Tohle je naprosto jiná motivační páka a díky tomu instagramový holky dokážou snést opravdové pekla, které běžná holka, která chce vypadat hezky na plovárně, není schopna podstoupit.
 

Doping

O tom se v podstatě nemluví vůbec. Steoridy přeci berou jen ty obrovský nechutný chlapy s žílama. Chyba lávky. Berou je často i tyhle roztomilý holky. Neřikám, že všechny. Ale berou. Je to jen další obět, kterou jsou ochotny podstoupit. Další kategorií jsou stimulanty. Je přeci jednodušší se usmívat ve vyhladovělém a unaveném stavu na nelegálních stimulantech. Nikdo nepozná, že uvnitř umíráte za živa.
 

Realita vs. Fikce

To, že se holky z instagramu na fotkách usmívají neznamená, že se usmívají celý den. Představte si, jak vám musí být když máte 24 hodin 7 dní v týdnu hlad, je vám zima, nedojdete si kolikrát tejden na záchod a máte další zdravotní komplikace. Nehledě na to, že si holky často lžou samy sobě do kapsy, že se mají fajn a obdiv fanynek na instáči jim dává falešný pocit uspokojení, že se mají vlastně fajn a všechno je v pořádku.
 

Tajný figl

A pokud maj holky pod čepicí, mají v rukávu tajný fígl. V přípavě na soutěž si nafotí milion fotek v různém oblečení, na různých místech a po soutěži mají na následující rok dostatek materiálu na instagram. Mezitím přiberou 20kg a když natáčí instastories, je jim vidět jenom hlava.
 
V tomhle prostředí jsem se pohyboval 15 let a taky jsem aktivně soutěžil. Nechci házet všechny holky do jednoho pytle. Jsou i krásné holky, které to dělají správně, vzdělávají ostatní, mají skvělé výsledky se svými klienty a neustále vzdělávají samy sebe.
 
Cílem tohoto článku je, aby se normální holky nemusely cítit špatně ve svém těle a že není chyba, že nevypadají jako holky z instagramu.
 
Pokud si tohle uvědomíte, pak na sebe možná přestanete tolik tlačit a klást přehnané až nereálné nároky, za které se s chutí pak bičujete a v zasádě pohřbíváte vaše dosavadní snahy o lepší postavu.
 

Jak by měli vypadat reálně nastavené cíle?

 
Překonávej vždy jen sebe sama. Nesnaž se vypadat jako někdo jiný.
Měla byses cítit skvěle ve svém oblečení.
Neměl by pro tebe problém sníst jakoukoliv potravinu, aniž bys měla výčitky svědomí.
Život by pro tebe neměl být jedna nekonečná dieta.
Neměla byses ve svém těle cítit, jako v kleci.
 
Tohle všechno není iluze, ale realita. Stačí začít velmi malými krůčky, ale ty malé krůčky poctivě dodržovat po velmi dlouhou dobu (celý život).
 
Můžu ti dát několik tipů, jak začít zcela zdarma.
 
 
Fotku jsem repostnul z profilu Chessie King.
Vyšel taky super článek právě na toto téma na Bored Panda. Určitě stojí za přečtení.

CHCEŠ DALŠÍ SUPER TIPY, KTERÉ NA BLOGU NENAJDEŠ?

REZERVUJ SI KONZULTACI ZDARMA