Jak okamžitě zjistím, že spaluju tuky?

Nezjistíš, ale můžeš udělat maximum proto, aby se tak dělo.

Pokud chceš zhubnout, pak ti jde většinou hlavně o tuk. Často se ale stává, že spolu s tukem zhubneš i nějaké to kilo svalů. A to v různém poměru, který můžeš ovlivnit. Problém ale je, že dřív jak za pár týdnů nemáš šanci zjistit, zda hubneš hlavně tuk a nebo svaly. Pro tohle zjištění se používá krejčovský metr, přesnější kaliper, který koupíš za pár kaček a nebo pokud jsi opravdu pedant, pak si zajdeš na InBody, nebo Dexa sken. Nic přesnějšího, než Dexa sken vlastně už ani neexistuje. Po měření tedy můžeš zjistit, jak na tom jsi. To už ale bývá vcelku dlouhá doba a neni nic horšího na tvoji motivaci, než zjistit, že jsi všechno dělal/a špatně.

Proto ti přináším 4 tipy, díky kterým zajistíš maximální udržení svalové hmoty a maximální pálení tuků.

1) Nehubni příliš rychle

Chápu, že chceš zhubnout pokud možno co nejrychleji a jsi opravdu netrpělivý, ale kvalitně odvedená práce prostě trvá. Tak to chodí a z hubnutím to není jinak. Pokud budeš spěchat, budeš mít brzy hlad, budeš ztrácet svaly, bude to nepříjemný a v tom nejhorším případě to ukončíš a selžeš. Moje praxe ukázala, že hubnutí kolem 0,5 až 1 kg týdně je ideální stav pro zachování svalové hmoty a efektivní pálení tuků.

2) Jez dostatek bílkovin

Bílkoviny jsou stavebním kamenem tvého těla. Jsi z nich postavený. Stejně jako je barák z cihel. Pokud tělu nedodáš dostatek stavebního materiálu na obnovu tkání, pak nedáváš tělu na výběr a to nejnutnější pro regeneraci těla si vezme ze svalů. Dostatek bílkovin ale neznamená, že se s nimi budeš cpát od rána do večera. Všeho moc škodí a s bílkovinami to není jinak. Jez ideálně kolem 1,6 až 2 g bílkovin na kilo svalové hmoty. Myslím tím hmotnost celého těla minus podkožní tuk.

3) Cvič se zátěží

Kardio pro spalování kalorií je super, ale spousty lidí (hlavně ženských) zapomíná, že silový trénink chrání svaly a má taky určitou hormonální odezvu. Představ si to takhle. Tělo se v dietě zbavuje dobrovolně všeho, co ho zatěžuje. A pokud na sobě nosíš svaly, které nepoužíváš, tělo se jich moc rádo zbaví. Ty ale nechceš placatej zadek a povislý prsa. Nebo jo?  Proto zařaď ideálně 2 až 3 silové tréninky týdně. Nemusíš chodit do fitka. Můžeš trénovat s minimem vybavením, nebo dokonce se svojí vahou. A neboj, nařachanec z tebe hned nebude. Snažím se o to 18 let a pořád mám velikost M.

4) Spi a relaxuj

Tohle je velice podceňovaná rada. Spánek je v podstatě „přírodní steroid“. Jen s tím rozdílem, že za něj nemusíš platit a nezničí ti zdraví. Věcí, který se dějí během spánku je nespočet. To nejnutnější co teď potřebuješ vědět je, že ti pomáhá udržet svaly a pokud se dobře vyspíš, pak máš i větší chuť do pohybu. Proto si dopřej něco mezi 6 až 8 hodin nepřerušovaného spánku.

Pro mě je nedílnou součástí i meditace. Nechápu, jak jsem bez ní mohl žít. Každý den po deseti minutách mi stačilo k tomu, abych nebyl tak negativní, vystresovaný a podrážděný. Úloha meditace je v tomhle případě snížit stress a tím i hormonální odezvu organismu na něj. Napíšu to zjednodušeně. Hodně stresu, málo svalů, víc tuků.

Toť vše.

Pokud to celé chceš uvézt do praxe a tohle není pouze jediná otázka, která ti vrtá hlavou, pak se semnou pust do 3 měsíčního výživového koučinku, kdy tě provedu celým procesem hubnutí od A do Z. Dozvíš se naprosto všechno a ještě k tomu ti garantuji, že zhubneš 5 až10 kg bez velkého omezování a trápení, pokud se budeš řídit mými pokyny.

Jak to celé probíhá, si můžeš přečíst zde: http://www.jdidosebe.cz/vyziva

CHCEŠ DALŠÍ SUPER TIPY, KTERÉ NA BLOGU NENAJDEŠ?

REZERVUJ SI KONZULTACI ZDARMA