Řecký jogurt je jen jeden!

A právě ten by neměl chybět ve tvém košíku, pokud se snažíš zhubnout a nebo ti chybí bílkoviny (většinou to jde ruku v ruce).

Často se mi stává, že klientům poradím řecký jogurt, jako jeden ze zdrojů bílkovin. Načež když mi fotí, který si koupili, mi vyfotí všechno, jenom ne tenhle jogurt. Nejde tady o značku a ani o to, že by nepochopili, co po nich chci. Problém je v tom, že je na trhu spousty jogurtů, které se jako řecké tváří.

 

V čem je rozdíl?

Často je najdeš pod názvem jogurt řeckého typu. Tady si výrobci rádi hrají se slovy (stejně jako u párků z masa vs. párky z obsahem masa).

Pravý řecký jogurt v sobě má velké množství bílkovin a velmi málo sacharidů a tuků. Obsah tuků bývá od 0 do 2,5%. Což je nula nula nic. Řecký jegurt se tak trochu podobá tvarohu, i když chutná jemněji. Osobně ho preferuji před klasickým tvarohem. Nejen kvůli chuťovým preferencím, ale dá se tím pádem sníst kdekoliv. U tvarohu většinou potřebujete velkou dávku tekutin, aby se to dalo vůbec polknout.

Častou jsou k dispozici i ochucené verze. To zase přihrává k chuťovým vlastnostem, i když bych určitě preferoval ochucení vlastními dobrotami, které ale nebývají na cestách po ruce. Proto určitě doporučuju.

Jogurt řeckého typu je na tom úplně jinak. Bílkovin tam bývá pramálo, nebo téměř stejně, jako sacharidů a kralují tu také tuky. Sorry jako, ale já si pochutnám raději na klasickém jogurtu zrajícím v kelímku.

Takže dva produkty, naprosto diagonálně jiné složení a téměř stejná cena!

 

Proč by měl být ve tvém jídelníčku?

Nezapomínej, že bílkoviny tě více zasytí, chrání tvoji svalovou hmotu (a to nemusíš bejt žádnej svalovec) a díky tomu pomáhají hubnout zdravě.

Přístě až půjdeš do krámu pro řecký jogurt, vyzkoušej třeba ten, který vidíš na obrázku.

Je to pro tebe novinka? Pomohlo ti to? Tak to pošli dál, ať máme štíhlejší a zdravější národ.

Vyzkoušej můj týdenní výživový kurz zcela zdarma a nakopni tak tvoji cestu za štíhlejším a zdravějším já.

CHCEŠ DALŠÍ SUPER TIPY, KTERÉ NA BLOGU NENAJDEŠ?

REZERVUJ SI KONZULTACI ZDARMA