Rovnováha je ukrytá všude

O víkendu jsem měl možnost vyzkoušet Slackline. Což je vlastně takovej stahovací popruh na stěhování nábytku, kterej nátáhneš mezi dva stromy a můžeš po něm chodit.

Už jsem to dřív zkoušel, ale žádný výkony jsem nepodal. Parkrát jsem si na tom zablbnul a odešel. Tentokrát u mě stál zkušený instruktor a dal mi základní tipy na to, jak po laně chodit.

V ten moment se celá zábava změnila v solidní trénink a učení nových dovedností. Bylo pro mě obrovským překvapením, že jsem byl celou dobu ve velkým předklonu i když jsem pocitově vnímal, že jsem rovnej. A jakmile mi instruktor zarazil svoji dlaň mezi lopatky, hned jsem taky cejtil, jak se moje těžiště neustále mění. Strávil jsem tam pak s kamarádem asi hodinu.

 

Vždyť je to jako v životě

Když jsem slezl, tak mě napadly úžasný souvislosti. “Vždyť je to jako v životě!”

O něco se pokoušíš, něco chceš, ale máš pocit, že to zvládnš sám, protože to musí bejt brnkačka. Ono to tak ale není a tak to zkoušíš spousty let v předsvědčení, že to zvládneš sám(a). Ve skutečnosti se ale nikam neposuneš i když opravdu chceš.

A teprv tehdy když si přiznáš, že to nedáváš a řekneš si o pomoc, tvoje vnímání reality se naprosto změní. Z tvých náhodných pokusů se stanou přesně mířené akce. Vznikne hra, kterou chceš vyhrát. Začneš si taky věřit, protože uvidíš výsledky. Tohle všechno vidim u lidí, kteří se se mnou rozhodnou spolupracovat.

 

Život a rovnováha

Další ponaučení, který tam vidím ve spojitosti s životem je rovnováha.

Pokud v tvym životě není všechno v dokonalý rovnováze, pak jednoduše spadneš a musíš začít znovu. A takhle to může být celý život, dokud si neuvědomíš, že to dál nejde. Často vídám, že v životech lidí je na prvním místě práce. Tělo, případně vztahy jsou pak na zadních příčkách. Přitom funkční tělo a pohodový vztahy jsou základem pro to, abys mohl(a) být ve svý práci a kriéře efektivnější a výkonnější. Všechno je provázaný a jakmile vybalancuješ všechny oblasti tvýho života, pak můžeš dojít na druhou stranu, což představuje tvůj život.

A to všechno jen díky tomu, že sem si byl zalézt na laně.

Pokud máš taky pocit, že je tvoje tělo někde dole na žebříčku tvých priorit, můžeš se mi ozvat zde . Případně pokud jsi chlap a chceš opravdu vygruntovat ve svým životě a udělat jeden velkej restart, navštiv stránky www.mansformation.cz

  

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.